Inkubator

Kot že v uvodu povedano, Japonske Prepelice ne valijo same, zato pri sami vzreji potrebujemo umetno valjenje v INKUBATORJIH. 

Poznamo več vrst inkubatorjev:

- POL - AVTOMATSKI INKUBATOR, kot je že iz besede razvidno gre za pol avtomatski inkubator z ročnim obračanje na približno 12 ur. Inkubator pri katerem sami obračamo jajca dosega višje rezultate valilnosti, saj jajca obračamo v vse smeri. Pol avtomatski inkubator je popolnoma enostaven za uporabo, uporabljajo ga lahko ljudje, ki nimajo nikakršnega predznanja o valjenju ali vzreji perutnine. Na dnu inkubatorja so največkrat posodice za vodo, ki omogočajo dovolj vlage pri samem valjenju. Jajčka se pri obračanju lahko pomikajo levo in desno za 90° ali se samo pomešajo z dlanjo.

- AVTOMATSKI INKUBATOR, kot je že iz besede razvidno gre za avtomatski inkubator s samodejnim obračanjem jajc, približno 6 krat na dan, oziroma na 4 ure. Inkubator pri katerem se jajčka sama obračajo  dosega nižje rezultate valilnosti, saj jajca obrača avtomatika največkrat samo v dve smeri. Avtomatski inkubator je popolnoma enostaven za uporabo, uporabljajo ga lahko ljudje, ki nimajo nikakršnega predznanja o valjenju ali vzreji perutnine. Na dnu inkubatorja so največkrat posodice za vodo, ki omogočajo dovolj vlage pri samem valjenju. Jajčka se pri obračanju  v vložkih navpično pomikajo levo in desno za 45° ali pa se kotalijo na palicah vodoravno v levo in desno stran za 90°.




POVPRAŠAJTE NAS PO INKUBATORJIH, KI SO 95%